Cechy charakterystyczne biurek gamingowych

 

Biurka gamingowe muszą być w stanie wytrzymać nie tylko rozlaną herbatę (lub coś mocniejszego), ale także (nie żartuję) uderzenie pięścią o blat. Do tego dojdzie jeszcze kilka monitorów i inne przydatne gadżety. Często gracze umieszczają na tego typu biurkach przedmioty niezwiązane z samą grą, gdyż tego typu biurko stanowi dla nich istotny element życia.

Niezawodność biurek gamingowych

Trwałość zależy od materiału, z którego wykonany jest stół. Najczęściej producenci decydują się na kombinację – blat LDPB (płyta wiórowa lub MDF) + metalowe nogi lub rama podstawy (aluminium lub stal nierdzewna). Stoły takie ważą średnio 20-50 kg i (w zależności od modelu) mogą wytrzymać obciążenie 50-200 kg.

Istnieją również warianty „egzotyczne” – stoły wykonane z hartowanego szkła lub litego drewna. Szkło jest dobre, ponieważ łatwo wytrzymuje płyny rozlane na jego powierzchni. Blaty robocze wykonane z płyty wiórowej lub drewna są odporne na działanie cieczy tylko wtedy, gdy posiadają powłokę ochronną (w którą większość modeli jest standardowo wyposażona). Drewno jest mocne i wygląda estetycznie, ale waży więcej i jest słabo chronione przed wilgocią.

Plastik i sklejka są rzadkością, ale można znaleźć również modele wykonane z tych budżetowych materiałów.

Projekt i wykonanie biurek do gier

Agresywny design to jedna z cech prawdziwego biurka dla gracza. Jasne jest, że jaskrawe „malarstwo bojowe” nie ma żadnego praktycznego zastosowania i tylko podkreśla status jego właściciela.

Większość biurek do gier jest pomalowana na czarno z czerwonymi lub zielonymi nadrukami (czasami z logo producenta), ale są też produkty o „klasycznym wyglądzie”. Tego typu kolory działają idealnie na wyobraźnię graczy i użytkowników tego typu blatów,

Blaty z włókna węglowego i zintegrowane oświetlenie RGB to cechy charakterystyczne stołów do gier z najwyższej półki. Niektóre z nich mogą pochwalić się również dywanem pokrywającym cały blat. Inne mają teksturowane powierzchnie, dzięki czemu mysz pozostaje czysta i sucha nawet bez podkładki.

Niektóre modele wyposażone są w boczne pasy – nie wpływają one na trwałość stolika, ale chronią głośniki i inne gadżety znajdujące się na powierzchni przed upadkiem na podłogę.

Autor

  • Radca specjalizujący się w doradztwie podatkowym. Posiada lata doświadczenia, które zdobył w pracy w organach finansowych. Absolwent wydziału prawa. Jego zainteresowania to podróże, spacery i spędzanie czasu z rodziną.

2 Comments

Dodaj komentarz