Co zabrać na wakacje z dzieckiem? Przede wszystkim bezpieczeństwo !

Wiele rodziców zadaje sobie pytanie, co powinni zabrać na letni wypoczynek? Bardzo ważne jest, aby dobrze zorganizować podróż. Jeśli całość będzie dopięta na ostatni guzik, to nic raczej cię nie zaskoczy, a przy okazji będziesz mógł w spokoju cieszyć się wakacjami. Stąd przed wyjazdem przygotuj listę rzeczy, które zabierzesz na wyjazd z dzieckiem.

Wiek dziecka i inne czynniki.

Pakując dziecięcą walizkę, warto zwrócić uwagę na wiek dziecka. Lista rzeczy będzie również różnic się ze względu na miejsce planowanego wypoczynku, czas pobytu i możliwą pogodę.

Najważniejsze bezpieczeństwo.

Nieważne gdzie się wybierasz i na jak długo. Zadbaj o dobrze wyposażoną apteczkę w walizce. Jeśli twoje dziecko zażywa lekarstwa, to koniecznie spakuj je już na początku. Weź także leki na przeziębienie, przeciwbólowe oraz środki opatrunkowe. Jadąc na wycieczkę, niezbędne mogą okazać się środki na komary i ukąszenia owadów.

Dokumenty.

Kolejnym ważnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, są dokumenty. Za granicą będzie niezbędny paszport albo dowód osobisty. W niektórych krajach może być wymagana wiza, książeczka szczepień i książeczka zdrowia. Pakując dokumenty, weź ze sobą książeczkę ubezpieczeniową i numer telefonu do lekarza .

Artykuły higieniczne i pielęgnacyjne.

W przypadku podróży z niemowlakiem weź zapas pieluszek, podkłady do przewijania oraz niezbędne środki pielęgnacyjne, jak na przykład krem na odparzenia. Innymi artykułami pielęgnacyjnymi do spakowania mogą być: płyn do kąpieli, szampon szczotka i pasta do zębów, mokre chusteczki, mydło ręczniki i inne akcesoria. Co więcej, przydatny może okazać się proszek do prania w przypadku powstania niespodziewanych zabrudzeń.

Dziecięce ubranka.

Na letnią pogodę wybierz koszulki z krótkim rękawem. Dzieci będą zadowolone z kolorowych ubrań z radosnymi hasłami. Na jeden dzień wypoczynku powinna wystarczyć jedna koszulka. Weź także spornie z krótkimi, ale też i dłuższymi nogawkami. Nad wodą przydatne okażą się kostiumy kąpielowe i sandały. Jeśli noce mogę być zimne, nie zapomnij o piżamach, bieliźnie, bluzie i czapce.

Zabawki.

Na długą podróż przyda się ulubiona zabawka dziecka, miś lub lalka. W zależności od wieku możesz także zabrać kolorowanki, książeczki z obrazkami, gryzak. Czas dziecka powinny umilić kredki i blok do rysowania lub gra planszowa.

Przygotuj dokładną listę, sprawdź, czy nic nie zapomniałeś, a najlepiej zapytaj o to dziecko lub partnera. Jeśli wszystko będzie się zgadzać, to raczej pewne, że o niczym nie zapomniałeś.

Autor

  • Radca specjalizujący się w doradztwie podatkowym. Posiada lata doświadczenia, które zdobył w pracy w organach finansowych. Absolwent wydziału prawa. Jego zainteresowania to podróże, spacery i spędzanie czasu z rodziną.

2 Comments

Dodaj komentarz